Mapa do celów projektowych

Mapa do celów projektowych jest zaktualizowaną (aktualną) mapą zasadniczą w obszarze opracowania, w którym ma odbyć się dana inwestycja. Na mapie architekt czy projektant lokalizuje projektowany budynek, sieci uzbrojenia, plan zagospodarowanie terenu lub inne obiekty budowlane wymagające pozwolenia na budowę.

Aktualizacja mapy zasadniczej odbywa się m.in. poprzez wywiad terenowy, pomiar elementów nie wykazanych do tej pory na mapie oraz wykazanie projektowanych obiektów, które zostały uzgodnione w ramach ZUD. Podczas wywiadu terenowego geodeta sprawdza czy elementy, które były wykazane na mapie nadal istnieją, usuwa już nie istniejące obiekty, mierzy elementy nowe oraz zmienione (np. płoty, studnie, przyłącza, określa wysokość terenu nad poziom morza). Mapy wykonujemy w formie tradycyjnej oraz na życzenie Zleceniodawcy w formie numerycznej DXF/DWG.

Fragment mapy do celów projektowych - miasto Białobrzegi. ul. Rzemieślnicza. Wydruk z mapy numerycznej.
Mapa do celów projektowych – miasto Białobrzegi. ul. Rzemieślnicza – fragment wydruku z mapy numerycznej.

Mapa do celów projektowych to jeden z pierwszych dokumentów, który jest niezbędny m.in przy rozpoczęciu i uzyskaniu pozwolenia na budowę domu. Czasem aktualna mapa wymagana jest również do zgłoszenia budowy.Mapa taka staje się później częścią projektu budowlanego. Mapy do projektu znajdują również zastosowanie przy projektowaniu zjazdów z dróg na posesję, przepustów czy pracach związanych z projektowaniem zagospodarowania działki.

Jakie mapy do celów projektowych sporządzamy głównie dla naszych Klientów?:

  • mapy do projektu budynku
  • mapy do projektu przyłącza wodociągowego
  • mapy do projektu przyłącza kanalizacji
  • mapy do projektu butli gazowej (zbiornika gazu)
  • mapy do projektu zjazdów
  • mapy do projektu przyłącza gazu
  • mapy do projektu przyłącza elektrycznego
  • mapy do projektu pod inwestycje liniowe (sieci kanalizacyjne, sieci wodociągowe, sieci gazowe)

Dla dużych obszarów, powyżej kilku hektarów oferujemy atrakcyjne ceny uzależnione od powierzchni opracowania, celu inwestycji oraz zainwestowania terenu – a wszytko to w krótkim terminie realizacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dla Klientów zamawiających u nas mapy do celów projektowych przewidujemy upusty na późniejsze prace geodezyjne związane z wyznaczeniem (tyczeniem) tych obiektów a także na inwentaryzacje powykonwacze (mapy z inwentaryzacji).